ACTİVYL FOR CATS & KİTTENS
Etken Maddeler Indoxacarb
Farmasötik Grup Ektoparaziter
Farmasötik Şekil Damlatma Çözelti
Hayvanlar Kedi
Firma Merck
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Not: Bu ilaç Türkiye'de ruhsatlandırılmamıştır.

Activyl, kediler için aylık bir pire kontrolüdür. Activyl'deki aktif bileşen indoxacarb'dır. Indoxacarb, biyoaktivasyonla çalışır - pirenin içindeki enzimler indoxacarb'ı aktive eder ve tam pire öldürme gücünü serbest bırakır. Indoxacarb'a karşı bilinen bir pire direnci yoktur. Activyl, pire beslenmesini durdurur, ardından ürüne maruz kaldıktan sonra felç ve ölüm görülür. Ev ortamında kedilerde pireleri kontrol eder.

Activyl pire tedavisini farklı kılan nedir?
Activyl, mahsul korumada böcek direncinin üstesinden gelmek için özel olarak geliştirilmiş bir aktif bileşen olan indoxacarb içerir. Indoxacarb, son derece güçlü insektisidal formuna dönüştürüldüğü pire içinde enzimatik aktivasyon gerektiren, insektisidal bir bileşiktir. Aktivil, böceklerde memelilerden farklı şekilde metabolize edilir. Böceklerden farklı olarak, memeliler çoğunlukla indoxacarb'ı toksik olmayan metabolitlere metabolize ederler.

Neden Activyl?
Daha önce hiç pire kontrolü için kullanılmayan aktif bir bileşen olan indoxacarb içerir ve Activyl’in tam pire öldürme gücünü etkinleştirmek için pire içindeki enzimleri kullanan bir eylem modu olan biyoaktivasyona sahiptir.
Yetişkinleri öldürmede ve pirelerin gelişme aşamalarında etkilidir ve bilinen bir direnci yoktur.
Evcil hayvan üzerinde yetişkin pirelere ve evcil hayvanın ortamında pirelerin gelişme aşamalarına karşı 4 haftalık etkinlik sağlar.
Kediler ve yavru kediler tarafından iyi tolere edilir.
8 haftadan itibaren 2 lb'nin üzerindeki kedilerde ve yavru kedilerde kullanım için onaylanmıştır.
Su geçirmezdir ve şampuanlama ve banyodan sonra da etkili kalır.
Güneş ışığına maruz kaldıktan sonra da etkili kalır.

Biyoaktivasyon nedir?
Activyl, oldukça etkili bir ajan içerir: indoxacarb. Aktivil benzersizdir çünkü indoxacarb, duyarlı böceklerde onu oldukça insektisidal formuna dönüştürmek için biyolojik veya metabolik aktivasyon gerektiren, biyolojik veya metabolik aktivasyon gerektiren ve böylece seçici toksisitesini artıran bir pro-insektisit olarak tasarlanmıştır. Ek olarak, indoxacarb pire kontrolü için kullanılan diğer ticarileştirilmiş insektisitlerden farklı olarak piredeki bir etki bölgesinde çalışır. Activyl'deki indoxacarb, pire içinde enzimatik N-dekarbometoksilasyon ile biyoaktivasyona uğrar ve onu daha aktif, oldukça insektisidal bir metabolite dönüştürür.

Böcek esteraz enzimleri karbometoksil grubunu üre bağlantısından ayırır.
Aktif, yüksek oranda böcek öldürücü bir metabolit verir
Böceklerde farmakolojik etki
Güçlü ve hızlı voltaja bağımlı sodyum iyon kanal bloker. 

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.