ALMER İODE İODURE
Etken Maddeler İyot | Potasyum İyodür
Farmasötik Grup Antiseptik
Farmasötik Şekil
Hayvanlar
Firma Almer Kimya
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

ALMER POMAD IODE IODURE; % 2 İyot, % 10 Potasyum İyodür içerir. Koyu kahverengi renkte, karaktersitik bir kokuya sahip merhemdir.

Her 100 gramda

İyot 20gr
Potasyum iyodür
100gr
Vazelin
80gr

Farmakolojik Özellikleri

ALMER POMAD IODE IODURE ıçerdiği aktif iyot sayesinde virüsler dahil rjm gram(-) ve Gramm (-) bakterilerin mantarların ve sporların protein ve enzim yapılarındaki grupları oksitleyici disülfür şekline sokarak yapı ve fonksiyonlarını bozmak suretiyle ölümüne yol açar. Bu etkisi sayesinde vazelin ile birlikte haricen kullanıldığında kuvvetli bir antiseptiktir.

Yan Etkileri

Uzun süre devamlı kullanıldığında deride tahriş ve kızarıklığa neden olur. Etkinliğini azaltabileceğinden alkalilerle birlikte kullanmayınız

Uyarılar

Güçlü alkali çözeltiler,amonyum tuzları,fenol,sodyum thiosulfat ve nişasta ile geçimsizdir. Hipokloritler ile karıştırılmamalıdır. Dokuda kimyasal yanık oluşturabileceğinden civalı antiseptiklerle birlikte kullanılmamalıdır. Aliminyum bakır ve alaşımlarından uzak tutulmalıdır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.