APİSTAN %10
Etken Maddeler
Farmasötik Grup Ektoparaziter
Farmasötik Şekil
Hayvanlar Arı
Firma
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Apistan %10
Kovan İçi Şerit
Veteriner Ektoparaziter

BİLEŞİMİ Apistan %10 her biri 8 g olan 10 adet arı kovan şeridinden meydana gelir ve her şerit, 824 mg tau-fluvalinate içerir.

KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLAR

Apistan %10, bal arılarında Varroa destructor parazit akarının kontrolü için spesifik olarak dizayn edilmiş yavaş salınımlı polimer şerit formülasyonundadır. Yaz aylarının sonunda ve bal hasadından sonra uygulandığı zaman etkinliği en üst seviyededir. Ancak şiddetli enfestasyon olduğu durumlarda yılın herhangi bir zamanında da kullanılabilir

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Şeritler bir kağıt ile birbirlerine bağlıdır. Ayırmak için  tepesine yakın kenarından tutulur aşağıya doğru bir hat boyunca yırtılır. Kullanılmamış şeritler orijinal ambalajına yerleştirilir.

Apistan %10 şeritler arıların şeridin iki yüzünde de gezinebileceği şekilde kuluçka çemberine (kovan gövdesi) asılır. Çerçevelerin arasına şeridi asmak için, her bir şeridin kanatları dışa doğru kıvrılır.

Her bir kuluçka çemberi için National, Dadant, Langstroth vb. kovan boyutları için 2 şerit yeterlidir. Örneğin, 10 çerçeveli Dadant kovan kullanıldığında, bir şerit 3. ve 4. çerçeveler arasına, ikinci şerit 7. ve 8. çerçeveler arasına asılır. Küçük, kışlayan kolonilerde ve çekirdek kolonilerde kuluçka çemberinin merkezine yakın tek bir şerit kullanımı yeterlidir. Şeritleri bal dolu çerçevelere asmayınız.

6-8 haftalık tedavi süresinden sonra şeritler uzaklaştırılır. Balmumunda kalıntı bırakması olasılığı ve akarlarda direnç gelişimine neden olması dolayısıyla tedavi süresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Hastalık belirtileri devam ettiğinde veteriner hekime danışınız.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI

İlaç kalıntı arınma süresi: Bal için sıfır ‘0’ gündür. Nektar akışı sırasında kullanmayınız.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ

Şeritleri kullanana kadar açılmamış orijinal ambalajında saklayınız. Bu veteriner tıbbi ürün herhangi bir özel saklama koşulu gerektirmemektedir. Direk güneş ışığından koruyunuz. Ürüne bulaşabilecek pestisit veya kimyasal maddelere yakın muhafaza etmeyiniz. Gıdalarla temas ettirmeyiniz. Raf ömrü imal tarihinden itibaren 3 yıldır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

APISTAN %10 her biri 8 g olan 10 adet arı kovan şeridi içeren lamine folyo poşette, kağıt muhafaza içerisinde satışa sunulmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.