BEEVARFLU
Etken Maddeler Flumetrin
Farmasötik Grup Antiparaziter
Farmasötik Şekil
Hayvanlar Arı
Firma Santavet
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ:

Her bir ahşap şerit 3,6 mg Flumetrin içerir.

KULLANIM SAHASI/ENDİKASYONLAR:

Beevarflu Arı Kovanı Şeridi; bal arılarında Varroosise sebep olan Varroa destructor adlı arı akarının teşhisi, önlenmesi ve mücadelesi amacıyla kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:

Kullanım şekli kovan içi uygulamadır.

Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; şeritler, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi her biri kovandaki çerçevelerin orta hizasına gelecek, iki çerçevenin arasında duracak, her iki taraftaki çerçevelerde bulunan arılara temas edecek durumda ve birbirlerinden ayrı olacak şekilde şeritin orta kısmında yer alan delikten bir çubuk geçirilerek asılır. Şeritlerin; kovanın her tarafına eşit, arıların yoğun ve aktif olduğu kısımlara gelecek şekilde bulunmasına da dikkat edilmelidir.

 

Uygulama zamanı: Uygulama bal hasadından sonra (geç sonbaharda), ve bal akımından 4-6 hafta önce (erken ilkbaharda) yapılmalıdır.

Varroa mücadelesi için: 7-8 dolu çerçeve bulunan (genç ve küçük arı kolonisi) her bir kovana 2 şerit asılır. Büyük arı kolonilerinde kovana 4 şerit asılabilir. Şeritler 4-6 hafta boyunca kovanda bırakılır.

Varroosis teşhisi için: Kovan zemini temizlenir ve zemine bir kağıt serilir. Şeritler önerilen dozda 24 saat boyunca kovanda bırakılır. Süre sonunda kağıt üzerindeki ölü Varroaların varlığı teşhis ve sayısı da tespit edilir.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI: İlaç Kalıntı Arınma Süresi (I.K.A.S.): Ürünün kullanıldığı zamana bakılmaksızın bal için ilaç kalıntı arınma süresi gerekli değildir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:

Karton kutuda, ağzı kilitli alüminyum folyo içinde, 10, 20 ve 50 adetlik ve her biri 3,6 mg Flumetrin içeren, 200x20x0.55 mm boyutlarında ahşap şerit bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.