KETOPET 5MG
Etken Maddeler Ketoprofen
Farmasötik Grup Analeptik | Antienflamatuar | Antipiretik
Farmasötik Şekil Oral Tablet
Hayvanlar Kedi | Köpek
Firma Teknovet
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ
Krem renkli, benekli, kemik şeklinde, ortası çentikli her tablet 5 mg ketoprofen içerir.
 
KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLARI
Kedi ve köpeklerde antienflamatuar, analjezik ve antipiretik amaçla; tendo, iskelet - kas sistemi ağrıları, yangılı durumları ve romatizmal bozukluklarında, aseptik eklem yangılarında (travmatik arthritis - synovitis, tendinitis, osteochondritis dissecans, osselets, laminitis), yumuşak doku şişlikleri, operasyon sonrası yangılarında ağrının azaltılmasında kullanılır.
Yüksek ateş ile birlikte seyreden solunum sistemi enfeksiyonları ve diğer ateşli hastalıklarda; antibakteriyel tedaviye yardımcı olarak, endotoksik şoklarda akut yangının giderilmesi amacıyla; sindirim sistemi bozukluklarından kaynaklanan ağrı ve sancılarda kullanılır.
 
KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU
Köpek ve kedilere 1 mg ketoprofen/kg canlı ağırlık / gün dozda oral olarak uygulanır. Pratik olarak; kedi ve köpeklere 5 kg canlı ağırlık için 1 adet Ketopet Palatable 5 mg Oral Tablet verilir. Tedaviye 5 gün süre ile devam edilir. Ketopet %1 Enjeksiyonluk Çözelti’nin uygulanmasını takiben, Ketopet Palatable 5 mg Oral Tablet verilerek, tedaviye toplamda 5 gün devam edilir.
 
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ
25 ve 50 tabletlik karton kutu içinde ve her tablet alüminyum folyo poşet ile kaplı olarak satışa sunulmuştur.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.