RİMADYL PALATABLE
Etken Maddeler Karprofen (Carprofen)
Farmasötik Grup Antienflamatuar
Farmasötik Şekil Tablet
Hayvanlar Köpek
Firma Zoetis
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

UYARILAR

Deneysel olarak osteoarthritis oluşturulmuş köpeklerde karprofenin terapötik dozuyla 8 hafta süreyle yapılan tedavinin, kronik olarak arthritisten etkilenen köpek kıkırdağı üzerine zararlı bir etkisi olmadığı gösterilmiştir. İlave olarak, karprofenin terapötik dozlarının arthritisli köpek kıkırdağından elde edilen kondrositlerde invitro koşullarda proteoglikan sentezini arttırdığı kanıtlanmıştır. Proteoglikan sentezinin arttırılması kıkırdak dokusundaki dejenerasyon ve rejenerasyon oranları arasındaki farkı daraltarak kıkırdak kaybını yavaşlatacaktır. Belirtilen doz ve tedavi süresi aşılmamalıdır. Bu ilacın 6 haftalıktan küçük ve yaşlı hayvanlarda kullanımı yan etki riskini arttırabilir.

Eğer böyle bir kullanım gerekli olursa, daha düşük doz uygulanmalı ve hayvanlar tedavi boyunca dikkatlice gözlenmelidir. NSAİD'ler fagositoz'un inhibisyonuna neden olabilirler, bu nedenle bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanan yangısal infeksiyonlarda eş zamanlı antibakteriyel tedavi de uygulanmalıdır.

İlacın böbrek üzerine etkisini arttırabileceğinden diuretic ile tedavi edilen hayvanlara uygulanmamalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ

Her iki form da (20 mg ve 50 mg) 30 tablet içeren beyaz renkli plastik kaplar içerisinde sunulmaktadır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Üretim tarihinden itibaren 36 aydır.

 

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.