STRONGHOLD
Etken Maddeler Selamektin
Farmasötik Grup Endektosit
Farmasötik Şekil Damlatma Çözelti
Hayvanlar Kedi | Köpek
Firma Zoetis
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

FORMÜLASYONU

Stronghold %6 60mg Selamectin, Stronghold %12 120mg Selamectin içerir.

ENDİKASYONLARI

Stronghold topikal damlatma çözeltisi, 6 haftalıktan büyük köpek ve kedilerde pire enfestasyonlarının, ergin pirelere ve pire larva ve yumurtalarına etkinlik göstermek suretiyle tedavi edilmesine ve uzun süreli önlenmesine, pireye bağlı allerjik dermatitis'in tedavisi ve önlenmesine, Dirofilaria immitis'e bağlı Kalp nematodiasis'inin (Heartworm) önlenmesine, kulak uyuzunun (Otodectes cynotis enfestasyonu) tedavisi ve önlenmesine, bit enfestasyonlarının (Felicola subrostratus, Trichodectes canis) tedavisine, köpeklerde sarkoptik uyuzun (Sarcoptes scabiei enfestasyonu) tedavisi ve önlenmesine, kedilerde kancalı kurtlar (Ancylostoma tubaeformae) ve Askaridlerin (Toxocara cati) neden olduğu Ancylostomiasis ve Ascaridiasis'in tedavisi ve önlenmesine, köpeklerde Askaridlerin (Toxocara canis) neden olduğu Ascaridiasis'in tedavisi ve önlenmesine, dişi köpek ve kedilerin tedavisi ile yavruların pire enfestasyonlarından (Ctenocephalides spp.) korunmasına endikedir.

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZU

Stronghold'un dozu her kilogram vücut ağırlığı için minimum 6 mg'dır. Stronghold topikal damlatma çözeltisi (%12 ve %6 topikal spot on solüsyon) değişik ağırlıktaki kedi ve köpeklerde gerekli dozun verilmesini sağlamak için, 0.25,0.5,0,75,1 ve 2 ml hacimli tek dozluk tüplerde hazırlanmıştır. Stronghold topikal damlatma çözeltisi iki omuz arasında, boynun başlangıç kısmındaki deriye topikal olarak uygulanır.

UYARILAR

Bu ürünün kedilerde kullanımı nadir olarak uygulama bölgesinde hafif seyirli ve geçici tüy dökülmesine neden olabilir. Tüy dökülmesi normal olarak kendiliğinden düzelir, ancak bazı durumlarda semptomatik tedavi gerekebilir.

Altı haftalıktan küçük hayvanlarda kullanılmamalıdır.

Kullanmadan önce veteriner hekime danışılmalıdır. İlaç göz ile temas ederse, göz vakit geçirmeden bol suyla yıkanmalıdır. Yanıcıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ

Karton kutu içerisinde alüminyum blister ile üzeri sarılmış, 1 dozluk yarı şeffaf plastik 3 ve 6 tüp şeklinde sunulmaktadır. Tüpler renklerle şöyle kodlanmıştır:

leylak rengi tüp 0.25 ml %6'lık,
mavi renkli tüp 0.75 ml %6'lık,
mor renkli tüp 0.25 ml %12'lik,
sarı renkli tüp 0.5 ml %12'lik,
kırmızı renkli tüp 1 ml %12'lik,
yeşil renkli tüp 2 ml %12'lik solüsyon içerir.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Üretim tarihinden itibaren 36 aydır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.