AFİLARİA SR
Etken Maddeler Moksidektin
Farmasötik Grup Antiparaziter
Farmasötik Şekil Enjektabl Çözelti
Hayvanlar Köpek
Firma FATRO
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Not: Bu ilaç Türkiye'de ruhsatlandırılmamıştır.

KOMPOZİSYON
Her bir gram mikroküre şunları içerir: 100 mg moksidektin.


FARMASÖTİK FORM
Enjekte edilebilir çözüm.


HEDEF TÜRLER
Köpekler.


ÖZELLİKLERİ
Afilaria SR, çok çeşitli iç ve dış parazitlere karşı aktif bir parazitisittir. Ana etki şekli, sinaptik sonrası bağlantılarda hücre zarının klor iyonlarına geçirgenliğini arttırmak ve geri dönüşü olmayan bir dinlenme durumuna neden olmaktır. Aktif bileşen moksidektin, aktif maddenin mükemmel bir şekilde depolanmasına izin veren doğal kaynaklı lipit mikro küreler içinde bulunur. Kolesterol zarfı, modüle edilmiş ve homojen bir moksidektin salınımını ve yüksek toleransını destekler. Afilaria SR'nin tescili için yapılan çalışmalar, ürünle yapılan tedavinin, aşılamadan itibaren organizma tarafından iyi tolere edildiğini göstermektedir.


BELİRTEÇLER
Kalp kurdu hastalığının önlenmesi için (Dirofilaria immittis). Dirofilaria repens'in neden olduğu kutanöz lezyonların ve dermatitin önlenmesi için. Tedavi sırasında bulunan Ancylostomum caninum ve Uncinaria stenocephala'nın larva ve yetişkin enfeksiyonlarının tedavisi için.


Uygulama: SC.

DOZAJ
0.17 mg moksidektin / kg c.a. tek bir enjeksiyonda, 0.05 ml süspansiyon / kg b.w.'ye eşdeğerdir. Afilaria SR'nin ara konağın sezon başlangıcından en az bir ay önce uygulanması tavsiye edilir.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.