DERACOXİB
Etken Maddeler Deracoxib
Farmasötik Grup Analjezik
Farmasötik Şekil Oral Tablet
Hayvanlar Köpek
Firma
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Not: Bu ilaç Türkiye'de ruhsatlandırılmamıştır.

Açıklama
Deracoxib Çiğneme Tabletleri, osteoartrit nedeniyle veya ortopedik ve diş cerrahisi sonrasında oluşan ağrı ve iltihaplanmanın kontrolü içindir.

Deracoxib, coxib sınıfının narkotik olmayan, steroidal olmayan antiinflamatuvar bir ilacıdır (NSAID). Deracoxib tabletler, sığır eti aroması ile formüle edilmiş deracoxib içeren yuvarlak, bikonveks, çiğnenebilir tabletlerdir.

Deracoxib nedir?
Deracoxib tabletleri, coxib sınıfının reçeteli steroidal olmayan antiinflamatuvar bir ilacıdır (NSAID). Köpeklerde ortopedik (kemik) ve diş cerrahisi ile ilişkili postoperatif ağrı ve enflamasyonun kontrolü ve köpeklerde osteoartrit ile ilişkili ağrı ve enflamasyonun (ağrı) kontrolü için endikedirler. Tabletler, uygulamayı daha kolay hale getirmek için tatlandırılmıştır.

Deracoxib tabletleri köpeğinize nasıl verirsiniz?
Deracoxib tabletleri veterinerinizin talimatlarına göre verilmelidir. Veteriner hekiminiz, köpeğiniz için ne kadar Deracoxib tabletinin doğru olduğunu ve ne kadar süreyle verilmesi gerektiğini size söyleyecektir. Önce veterinerinizle konuşmadan Deracoxib tabletlerini köpeğinize verme şeklinizi değiştirmeyin. Deracoxib tabletleri ağızdan verilmelidir ve yemekle birlikte veya yemeksiz verilebilir, ancak yemekle birlikte verilmesi tercih edilir.

Dozaj ve Uygulama
Osteoartrit Ağrı ve Enflamasyon
Gerektiğinde tek bir günlük doz olarak 1 ila 2 mg / kg / gün.

Ameliyat Sonrası Ortopedik Ağrı ve Yangı
3 ila 4 mg / kg / gün, 7 günlük uygulamayı aşmamak üzere, gerektiğinde tek bir günlük doz olarak.

Ameliyat Sonrası Diş Ağrısı ve Yangı
1 ila 2 mg / kg / gün, 3 gün boyunca tek bir günlük doz olarak.

Uyarılar
İnsanlarda kullanım için değil. Bunu ve tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın. İnsanlar tarafından kazara yutulması durumunda bir doktora danışın. Yalnızca köpeklerde kullanım içindir. Kedilerde kullanmayın.

Ticari Takdim Şekli
Deracoxib tabletler 12 mg, 25 mg, 75 mg ve 100 mg yuvarlak, kahverengimsi, yarı çizgili tabletler. Tekli tabletler ve 90 adet şişelerde mevcuttur.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.