TROCOXİL
Etken Maddeler Mavakoksib (Mavacoxib)
Farmasötik Grup Analjezik | Antienflamatuar
Farmasötik Şekil Oral Tablet
Hayvanlar Köpek
Firma Zoetis
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

UYARILAR

Mavacoxib düşük eleminasyon oranına bağlı olarak uzun bir plazma yarılanma ömrüne sahiptir (> 80 gün). İkinci dozun uygulanmasından sonra etki süresi 1-2 ay olabilmektedir. Uzun süreli NSAID tedavisini tolere edemeyecek hayvanların tedavisinden kaçınılmalıdır. Troxocil ile tedavi başlatılmadan önce hayvan ayrıntılı olarak muayene edilmelidir. Karaciğer ve böbrek fonksiyonları bozuk ya da protein ve kan kaybına neden olan enteropati geçiren hayvanlar Trocoxil ile tedaviye uygun değildirler. Aynı muayenenin tedavi başladıktan 1 ay sonra ve 3. dozun uygulanmasından önce yapılması önerilmektedir. Mavocoxlb safra yoluyla atıldığı için karaciğer fonksiyonları bozuk olan hayvanlarda eleminasyon olumsuz yönde etkilenerek vücutta aşırı birikim görülebilir.

Trocoxil kullanılan hayvanların dehidrasyon ve hemodinamik dengenin bozulmasına neden olabilecek durumlar ya da anestezi ve cerrahi müdahaleye maruz kalması durumunda hidrasyon ve hemodlnamik dengeyi devam ettirici önlemler alınmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ

6-20-30-75-95 mg formlarda, karton kutu içinde, her biri iki tablet içeren blisterlerde sunulmaktadır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Üretim tarihinden itibaren 36 aydır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.