VANGUARD PLUS 5 L4
Etken Maddeler
Farmasötik Grup Aşı
Farmasötik Şekil
Hayvanlar Köpek
Firma Zoetis
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

FORMÜLASYONU

Vanguard Plus 5L4; Canine Distemper virus (CDV), Canine Adenovirus Tip 2 (CAV 2), Canine Parainfluenza virüs ve Canine Parvovirüs'un (CPV) dondurulmuş ve kurutulmuş atennüe suşlarını ve L. canicola, L. grippotyphosa, L. icterohaemorrhagiae ve L. pomona'nın inaktif kültürlerini içerir.

ENDİKASYONLARI

Altı haftalık ya da daha yaşlı köpeklerin Canine Distemper virusu tarafından oluşturulan canine distemper (CD), Canine Adenovirus Tip 1 (CAV-1) tarafından oluşturulan infeksiyoz canine hepatitis (ICH), Canine Adenovirus Tip 2 (CAV-2) tarafından oluşturulan solunum yolu hastalığı, Canine parainfluenze virusu (CPI) tarafından oluşturulan canine parainfluenza, Canine parvovirus (CPV) tarafından oluşturulan enteritis ve Leptospira canicola, L. grippotyphosa, L. icterohaemorrhagiae ve L. pomona tarafından oluşturulan Leptospirosis'den korunmasına yardımcı olarak aşılanmasında kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZU

Genel talimatlar Sağlıklı köpeklerin aşılanması önerilir. 1 ml subcutan ya da intramuskuler olarak uygulanır.
Primer aşılama: Sağlıklı köpekler 3 hafta ara ile 2 doz almalıdırlar. Potansiyel maternal antikor interferensinden etkilenmemek için 9 haftalık yaştan önce aşılanan köpeklere 3 hafta ara ile 3 doz uygulanmalıdır.

Tekrar aşılama: Yıllık tek doz aşılama tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte ilgili veteriner hekim hayvanın yaşam tarzına ve enfeksiyonlara maruz kalma riskine göre aşılama sıklığını belirlemelidir.

UYARILAR

Sadece sağlıklı hayvanlar aşılanmalıdır.

Aşı uygulamalarında asepsi ve antisepsiye dikkat edilmelidir. Disposabl steril enjektör kullanılmalıdır.

Aşılama sonrası anaflaksi şekillenirse derhal epinefrin veya benzeri bir ilaç uygulanmalıdır. Destekleyici tedavi düşünülmelidir. Hayvanlarda enfeksiyoz bir hastalık inkübasyon döneminde ise, yetersiz beslenme ya da paraziter enfeksiyon söz konusu İse, nakliye ya da çevresel şartlar yüzünden stres altında ve immunosupresyona uğramış iseler ya da aşılama önerildiği gibi uygulanmamış ise yeterli bağışıklık yanıtı oluşmayabilir.

Sadece veteriner hekim kullanımına mahsustur.

AMBALAJ ŞEKLİ

Vanguard Plus 5L4; tek dozluk şişelerde sunulmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.