OPTİCLOX
Etken Maddeler Kloksasilin Benzatin (Cloxacıllın Benzathıne)
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Jel
Hayvanlar At | Kedi | Koyun | Köpek | Sığır
Firma Sanovel
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

OPTİCLOX
Krem
Göz İçin Antibakteriyel

BİLEŞİMİ

Opticlox pürüzsüz krem-beyaz renkli bir krem olup beher g’da, 213 mg kloksasilin benzatin içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Opticlox uzun etkili bir formülasyonda kloksasilin içeren oftalmik kullanıma yönelik steril, pürüzsüz bir kremdir. Kloksasilin 6 Amino-penisillanik asitten derive edilen yarı sentetik bir penisilindir. Duyarlı olan bakteriler arasında başlıca Stafilokok sp. ve Bacillus sp. bulunur. Penisilinazlara dayanıklı olduğundan penisilin G’ye dirençli stafilokok suşlarına karşı da etkilidir. Opticlox lokal etkili bir antibiyotiktir ve göze uygulandığında kan dolaşımına karışmamaktadır. Opticlox uygulandıktan sonra özel formülasyonu sayesinde gözyaşı sıvısındaki yoğunluğu 2-3 gün boyunca etkili MIC seviyelerinin üzerinde seyreder ve bu şekilde etkili bir tedaviye olanak sağladığı gibi kolay bir uygulamayı da mümkün kılmaktadır. Uygulamayı takiben yine göz yaşı sıvısı aracılığı ile vücuttan atılır.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ

Tetrasiklinlerle birlikte kullanılmamalıdır.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI

İlaç Kalıntı Arınma Süresi (i.k.a.s.): Et ve süt için: “0” sıfır gündür.

GENEL UYARILAR

Kullanmadan önce veteriner hekime danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız.

UYGULAYICININ ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER VE HEKİMLER İÇİN UYARILAR

Penisilinler ve sefalosporinler, enjeksiyon, inhalasyon, oral alım ya da cilt teması sonucunda hipersensitivite (alerji) reaksiyonlarına neden olabilirler. Penisilinlere olan hassasiyet ile sefalosporinlere olan hassasiyet arasında karşılıklı kros reaksiyonlar görülebilir. Bu maddelere bağlı oluşabilen alerjiler ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu maddelere karşı alerjisi olan kişiler tarafından uygulanmamalıdır. Ürün dikkatli kullanılmalı, teması önlemek için gerekli önlemler alınmalıdır. Teması takiben ciltte kızarıklık gibi alerjik semptomlar görüldüğünde, tıbbi yardım alınmalı ve doktora bu uyarı gösterilmelidir. Yüz, dudak ya da gözlerin şişmesi ve solunumun güçleşmesi daha ciddi semptomlardır ve acil tıbbi bakım gerektirirler. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ

25°C’nin altında ve dondurulmadan muhafaza edildiği takdirde ilacın raf ömrü 2 yıldır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

Karton kutu içerisinde 4 x 5 g’lık beyaz renkli plastik şırıngalar halinde sunulmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.