DİLAFEN %25
Etken Maddeler Tiyamfenikol
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Oral Çözelti
Hayvanlar Tavuk (Et)
Firma Global Farma
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ

Dilafen % 25 Oral Çözelti; berrak, renksiz ya da soluk sarı renkte, kokusuz, suyla her oranda karışabilen oral çözelti olup her ml'sinde 250 mg tiyamfenikol içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Tiyamfenikol; kloramfenikolün yarı sentetik analoğudur.Tiyamfenikol, bakteriyostatik etkili bir antibiyotiktir. Etkisini kloramfenikol gibi, ribozomun 50S alt ünitesine bağlanarak gösterir, böylece protein sentezinin son fazını bloke eder ve m-RNA boyunca ribozomal aktiviteyi inhibe eder.Tiyamfenikol geniş antibakteriyel spektruma sahip bir antibiyotiktir. Antibakteriyel spektrumu arasında gram negatif ve gram pozitif bakteriler, Mycoplasma, Treponema ve Rickettsiyalar da bulunmaktadır. Gram negatif ve gram pozitif bakterilerden özellikle Streptococcus, Pasteurella, Brucella, Shigella, Pseudomonas ve Erysipelotrix'e çok duyarlıdır.

KULLANIM SAHASI VE ENDİKASYONLARI:

Dilafen % 25; broylerlerde gram pozitif ve gram negatif mikroorganizmaların, Mycoplasma, Ricketsia ve Klamidia türlerinin sebep olduğu kronik solunum sistemi enfeksiyonlarının, barsak enfeksiyonlarının ve Koriza enfeksiyonlarının sağaltımında kullanılmaktadır.

KULLANIM SEKLİ VE DOZU:

Broylerlerde; 16-20 ml/100 kg C.A. hesabı ile içme sularına katılarak verilir ve 3-5 gün süre ile tedaviye devam edilir. GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI:

Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra eti için yetiştirilen tavuklar 4 gün geçmeden kesime gönderilmemelidir. Yumurtacı tavuklarda ise kullanılmamalıdır.

TİCARİ TAKDİM SEKLİ:

1000 ml, 2500 ml HDPE plastik şişelerde takdim edilmiştir.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.