BEERAZ
Etken Maddeler Amitraz
Farmasötik Grup Antiparaziter
Farmasötik Şekil
Hayvanlar Arı
Firma Santavet
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ:

Her bir ahşap şerit 500 mg Amitraz içerir.

KULLANIM SAHASI/ENDİKASYONLAR:

 

Beeraz Arı Kovanı Şeridi; Varroa destructor adlı arı akarı tarafından bal arılarında meydana getirilen Varroosisle mücadele amacıyla kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:

Kullanım şekli kovan içi uygulamadır.

Veteriner hekimi tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde; şeritler, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi her biri kovandaki çerçevelerin orta hizasına gelecek, iki çerçevenin arasında duracak, her iki taraftaki çerçevelerde bulunan arılara temas edecek durumda ve birbirlerinden ayrı olacak şekilde, şeritin orta kısmında yer alan delikten bir çubuk geçirilerek asılır. Şeritlerin; kovanın her tarafına eşit, arıların yoğun ve aktif olduğu kısımlara gelecek şekilde bulunmasına da dikkat edilmelidir.

 

Uygulama zamanı: Uygulama bal hasadından sonra (geç sonbaharda), ve bal akımından 4-6 hafta önce (erken ilkbaharda) yapılmalıdır./p>

Varroa mücadelesi için: 1-5 çerçeve için 1 arı kovanı şeridi, 6-10 çerçeve için 2 arı kovanı şeridi kullanılır. Şeritler 4-6 hafta boyunca kovanda bırakılır.

 

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI: İlaç Kalıntı Arınma Süresi (İ.K.A.S.): Tedavi süresince elde edilen ballar insan tüketimine sunulmamalıdır. Bal tutumunun başlamasına 6 hafta kala ve bal tutumu süresince uygulanmamalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:

Karton kutuda, ağzı kilitli alüminyum folyo içinde, 10, 20 ve 50 adetlik ve her biri 500 mg amitraz içeren, 200x20x1.1 mm boyutlarında ahşap şerit bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.