SİLVEZİN
Etken Maddeler Sülfadiazin
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Deri Kremi
Hayvanlar At | Buzağı | Dana | Domuz | Düve | İnek | Keçi | Kedi | Kısrak | Köpek | Koyun | Kuzu | Oğlak | Sığır | Tay
Firma Vetaş
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

SİLVEZİN
Krem
Deri İçin Antibakteriyel

BİLEŞİMİ

SİLVEZİN Krem, her 1 g'da; 10 mg Silver sulfadiazin içerip, beyaz rekli, hemen hemen kokusuz, su bazlı, yumuşak, homojen bir kremdir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

SİLVEZİN kremin etkin maddesi silver sülfadiazin, suda erimeyen ama sulu krem bazında homojen bir süspansiyon yapan bir madde olup geniş bir antibakteriyel spektruma sahiptir. Her türlü yanık ve açık yaraların enfeksiyondan korunmasında, yara ve yanıkların tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.

Gümüş ile sülfadiazinin kombine olmuş antibakteriyel etkisi, bakteri türlerinde direnç gelişmesini de önlemeye yardım eder. Gümüş ise yavaş biçimde salınır ve buna paralel olarak klorür iyonunun hızlı bir şekilde tüketilmesi önlenir. Böylece elektrolit denge bozuklukları minimum düzeyde kalır.

Etkili olduğu mikroorganizmalardan bazıları; Proteus vulgaris, E. coli, Klebsiella pneumonia, Pseudomonas auroginosa, Staphilococcus aureus, Candida albicans ve diğer mantarlar, Streptococcus cinsi mikroorganizmalardır. Yapılan klinik deneylerde bazı enfeksiyonlardan korunmada; tedavi yönünden, hem ağrısız olduğu hem de elektrolit kaybına yol açmayan bir epitelizasyonla iyileşme meydana getirdiği kaydedilmiştir.

Yaralara uygulanan SİLVEZİN Krem, emilmekle birlikte dolaşan kana geçen total miktarı dikkate alınmayacak düzeylerde kalır (en fazla %10). Bununla birlikte, uygulanan kesimlerdeki dokular tarafından emilen yoğunluğu yeterli antibakteriyel etkinlik sağlayacak düzeyde olur.

SİLVEZİN Krem'in uygulanmasından sonra, gerek görülürse, üzerine pansuman uygulanabilir ve değiştirirken pansuman materyali yaraya yapışmaz. Su ile kolayca yıkanabilir, leke bırakmaz.

İSTENMEYEN/YAN ETKİLER

Uzun süreli kullanımında mantar oluşumuna ender olarak rastlanmıştır.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ

Herhangi bir etkileşime rastlanmamıştır.

GIDALARDA İLAÇ KALINTILARI HAKKINDA UYARILAR
İlaç kalıntı arınma süresi (i.k.a.s) et ve süt için "0" gündür.

KONTRENDİKASYONLAR

Gümüş tuzları ve sulfamidlere karşı duyarlı olduğu bilinen hayvanlarda kullanılmamalıdır. SİLVEZİN Krem göze uygulanmamalıdır.

GENEL UYARILAR

Kullanmadan önce ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde bulundurunuz.

UYGULAYICININ ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER VE HEKİMLER İÇİN UYARILAR

Uygularken elle temasından sakınmalı, kullanımdan sonra eller yıkanmalıdır.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ

Güneş ışığına maruz kalmadan 25°C'nin altında, dondurmadan saklandığında raf ömrü imal tarihinden itibaren 36 aydır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

Karton kutu içerisinde 50 g'lık beyaz renkli plastik tüplerde ve kutusuz olarak 100g'lık ve 500 g'lık plastik kavanozlarda piyasaya sunulmaktadır.

SATIŞ YERİ VE ŞARTLARI

Veteriner hekim reçetesi ile eczanelerde ve veteriner muayenehanelerinde satılır. (VHR) PROSPEKTÜS ONAY TARİHİ: 20.09.2004

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞININ RUHSAT TARİH VE NO: 26.09.1990 - 7/610

RUHSAT SAHİBİNİN ADI VE ADRESİ

VETAŞ Veteriner ve Tarım İlaçları A.Ş. Halkalı Merkez Mahallesi Basın Ekspres Cad. No:1 Küçükçekmece/İstanbul

Tel: 0212 692 92 92 Fax: 0 212 697 34 89 e-mail: vetas@vetas.com.tr

İMALATÇI FİRMANIN ADI VE ADRESİ

Deva Holding A.Ş. Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Mah. Atatürk Cad. No.32 Karaağaç - Çerkezköy / Tekirdağ Tel: 0282 735 20 00 Faks: 0282 758 16 83

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.