ARMAVET 750/375
Etken Maddeler Oksfendazol | Oksiklozanid
Farmasötik Grup Antihelmintik
Farmasötik Şekil Oral Tablet
Hayvanlar Dana | Koyun | Kuzu | Sığır
Firma Arma
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ
Armavet-750/375 Oral Tablet, sığır ve koyunlarda karaciğer kelebekleri, gastrointestinal nematodlar, akciğer kıl kurtları ve şeritlerle mücadelede kullanılan, geniş spektrumlu antihelmintik kombinasyondur.
Oksiklozanid, salisilanid türevi bir antihelmintik olup, parazitlerde oksidatif fosforilasyon kenetini kırarak etkili olur. Oral yolla uygulama sonrası sindirim kanalından büyük ölçüde emilir. Karaciğer, böbrek ve bağırsaklarda yüksek yoğunluklara ulaşır. Glukronid bileşiği halinde safra yolu ile vücuttan atılır.
Oksfendazol, benzimidazol türevi bir antihelmintik olup, parazitlerde fumarat redüktaz enzimi etkinliğini engelleyerek ve enerji metabolizmasını bozarak etkili olur. Oral yolla uygulama sonrası sindirim kanalından sınırlı ölçüde emilir. 6 saatte pik plazma yoğunluğuna ulaşır. Biyotransformasyon tepkimeleri sonucu glukronid veya sülfat bileşikleri halinde idrar ve dışkı yolu ile vücuttan atılır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

10 adet tablet içeren blister ambalajda/kutulu olarak takdim edilmiştir.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.