LEVADOKS %75
Etken Maddeler Doksisiklin
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Oral Çözelti
Hayvanlar Hindi | Piliç | Tavuk (Et)
Firma Global Farma
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ:

Her g'ında 750 mg doksisiklin baza eşdeğer doksisiklin hiklat içeren sarımtırak renkte akışkan tozdur.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

LEVADOKS %75 Oral Çözelti Tozu'nun etkin maddesi, doksisiklin yarı sentetik tetrasiklin derivatıdır. Genel olarak tetrasiklin grubu antibiyotiklerin Gram-pozitif aeroblar (Bacillus sp., Corynebacterium sp., Erysipelothrix rhusiopathia, Listeria monocytogenes ve Streptococci.), Gram negatif bakteriler (Actinobacillus sp., Bordetella sp., Francisella tularensis, Haemophilus sp., Pasteurella multocida, P. haemolytica, Yersinia sp.; Campylobacter fetus, Borrelia sp. ve Leptospira sp. Moraxella bovis), anaeroblar (Actinomyces sp., Fusobacterium sp.,) ve Mycoplasma sp., Chlamydia sp., Ehrlichia sp., Coxiella burnetti, Ehrlichia, Theileria, Eperythrozoon ve Anaplasma'lara etkisi iyi derecededir.

KULLANIM SAHASI/ENDİKASYONLARI:

LEVADOKS %75 Oral Çözelti Tozu etlik piliç ve hindilerde bakteriyel enfeksiyonların tedavisi amacıyla kullanılır.

Bakteriyel kökenli diyareler, koliseptisemi, CRD komplex, hava kesesi enfeksiyonları, salpingitis, kolera, koriza ve stafilakok enfeksiyonlarında kullanılır.

KULLANIM SEKLİ VE DOZU:

LEVADOKS %75, etlik piliç ve hindilerde 20 mg/kg canlı ağırlık dozda içme suyuna katılarak kullanılır. Veteriner Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde 750 kg /c.a. için 20 g LEVADOKS %75 Oral Çözelti Tozu içme suyuna eklenerek içirilir. Tedavi süresi 5 gündür.

GIDALARDAKİ İLAÇ KALINTILARI İÇİN UYARILAR

İlaç kalıntı arınma süresi (i.k.a.s); etçi tavuklarda 4, hindilerde 6 gündür. Yumurtası insan gıdası olarak tüketilen kanatlılarda kullanılmaz.

TİCARİ TAKDİM SEKLİ:

1 ve 2.5 kg'lık, plastik kavanozlarda kutusuz olarak satışa sunulmaktadır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.