CORTYL
Etken Maddeler Fludrokortizon Asetat | Neomisin Sülfat | Undan
Farmasötik Grup Antibakteriyel | Antienflamatuar
Farmasötik Şekil Kulak Damlası
Hayvanlar Kedi | Köpek
Firma Tüm İlaç
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ

Cortyl 1 ml'de 0,4 mg Fludrokortizon asetat, 4 mg Neomisin sülfat, 8 mg Undan, 8 mg Amilein hidroklorür içeren, beyaz renkli, homojen bir süspansiyondur.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Antienflamatuvar fludrokortizon, antibakteriyel neomisin sülfat, antiparaziter lindan ve kaşıntıyı hafifletmek için lokal anestezik olarak amilein'in formülasyonda birlikte kullanımı, endikasyon için birbirini tamamlayan üç önemli terapötik etkiyi bir arada sunma imkanı vermektedir.

Aminoglikozid grubu bir antibiyotik olan Neomisin Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere karşı geniş bir spektruma sahiptir. Fludrokortizon enflamasyona yol açan medyatörlerin salimini inhibe ederek antipruritik etki de gösterir. Lindan organoklorin sınıfı insektisidlerdendir. Amilein bir sinir boyunca iletiyi bloke ederek etki yapar ve duyusal sinir uçlarında paraliziye yol açar. Bu vesile ile uygulandığı bölgede varsa kaşıntı hissini de giderir.

KONTRENDİKASYONLAR

Kortikosteroidlerin sistemik kullanımları için bilinen genel kontrendikasyonları, önerilen dozlarda ve koşullarda topikal kullanım için geçerli değildir.

ÖZEL KLİNİK BİLGİLER

Uygulamadan önce kulak zarının delik olup olmadığı kontrol edilmeli, kulak zarı delik hayvanlarda kullanılmamalıdır. Sadece kedi ve köpeklerde kullanılmalıdır.

İSTENMEYEN ETKİLER

Bilenen bir yan etkisi yoktur.

GENEL UYARILAR

Şişeyi kutusuna koyup çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız, gıda maddelerinden uzak bulundurunuz. Ambalajı hasarlı olan ürünleri satın almayınız ve kullanmayınız. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız.

UYGULAYICININ ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER ve HEKİMLER İÇİN UYARI

Özel aplikatör sayesinde uygulama sırasında ürün elle temas etmez. Herhangi bir şekilde elle temas olur ise uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ

25 ml'lik beyaz plastik şişede kutulu olarak takdim edilmiştir.

MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ

Oda sıcaklığında (15 - 25 ÖC) ve ambalajında saklandığında raf ömrü 15 aydır. Açıldıktan sonra 3 ay içinde kullanılmalıdır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.