ANASEL-E
Etken Maddeler Selenyum | Vitamin E (Tokoferol)
Farmasötik Grup Mineral | Vitamin
Farmasötik Şekil Enjektabl Emülsiyon
Hayvanlar Buzağı | Dana | Kuzu | Tay
Firma Anadolu İlaç
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Bir enjeksiyonluk emülsiyon olan ANASEL-E, E Vitamini ve Selenyumun uygun derişim ve kombinasyonlarında ve birlikte olşuturdukları koruyucu etkileri, bireysel etkilerinden daha yüksek boyutlarda olacak şekilde hazırlanmış bir ilaçtır.

Verilen selenyumun çoğunluğu plazma proteinlerine bağlanmış şekilde tüm vücuda dağılır. Emilen selenyumun fazlası çoğunlukla idrar yolu ile ve az bir kısmı da gaita ve solunum yolu ile atılır. Selenyum, vücudun ihtiyaç duyduğu iz elementlerden biridir. Normal gelişme ve döllenme için gerekli olup, evcil hayvanlardaki birçok dejeneratif bozuklukların önlenmesi ve sağaltımında etkilidir.

E Vitamini, emildikten sonra geniş ölçüde tüm vücut dokularına dağılıp hayvanları uzun süre koruyabilecek düzeyde dokularda kalır. Gereksinimden fazla olarak emilen ve depolanma sırasında fazla olan E Vitamini, başlıca safra yolu ile daha az oranda da idrarla atılır. E Vitaminin en önemli biyolojik görevi yükseltgenmeyi engelleme ve serbest oksijen gruplarını etkisizleştirme esasına dayanır. Aynı zamanda vücutta bağışıklık sistemini (hücresel ve sıvısal) güçlendirici ve fertilite fonksiyonlarını düzenleyici etkilere sahiptir.

DOZAŞIMINDABELİRTİLER, TEDBİRLER ve ANTİDOT

Yüksek doz verilen veya ilaç hassasiyeti olan hayvanlarda, allerjik reaksiyonlar ortaya çıktı -ğında ilaç kesilerek, klinik tabloya göre solunum ve kalp analeptikleri ile semptomatik sa -ğaltıma geçilmelidir. Spesifik bir antidotu yoktur.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.