AMOXLANAT LC
Etken Maddeler Amoksisilin (Amoxicillin) | Amoksisilin / Klavulanik Asit | Klavulanik Asit
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Meme İçi Merhem
Hayvanlar İnek
Firma Santavet
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

BİLEŞİMİ:

5 g ürün içeren her enjektör 200 mg Amoksisiline eşdeğer Amoksisilin trihidrat, 50 mg Klavulanik asite eşdeğer Potasyum klavulanat ve 10 mg Prednizolon ihtiva eder.

KULLANIM SAHASI VE ENDİKASYONLAR:

Laktasyondaki ineklerde amoksisilin- klavulanik asit kombinasyonuna duyarlı; Stafilokoklar (beta-laktamaz üreten suşlar dahil). Streptokoklar (S. agalactiae, S. dysgalactiae ve S. uberis dahil), Escherichia coli (beta- laktamaz üreten suşlar dahil) mikroorganizmalarının oluşturduğu kronik mastitis tedavisinde kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:

Uygulamadan önce meme başının temizlenmesine ve dezenfekte edilmesine dikkat edilmelidir. Enfekte meme lobu iyice sağıldıktan sonra her bir enfekte meme lobuna bir enjektör içeriği verilir. 12 saatte bir olmak üzere toplam 3 uygulama yapılır. Staphylococcus aureus tarafından meydana gelen enfeksiyonlarda, antibakteriyel tedavide daha uzun bir program gerekebilir. Bu nedenle, genel tedavi uzunluğu; meme içi enfeksiyon tam çözünürlük sağlamak için yeterli uzunlukta ve veteriner hekim takdirinde olmalıdır.

GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI:İlaç kalıntı arınma süresi (I.KA.S.): Tedavi süresince ve son uygulamadan sonra 7 gün geçmeden inekler kesime gönderilmemelidir. Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra 84 saat (7 sağım) boyunca elde edilen inek sütü insan gıdası olarak kullanılmamalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ:

5 g ürün, LLDPE beyaz enjektörlerde; 1,4 ve 50 adetlik karton ambalajlarda veya 48 ve 120 adetlik polipropilen kovalarda satışa sunulmuştur.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.