CLAMOXYL
Etken Maddeler Amoksisilin (Amoxicillin)
Farmasötik Grup Antibakteriyel
Farmasötik Şekil Oral Çözelti Tozu
Hayvanlar Hindi | Tavuk (Et)
Firma Zoetis
Kullanım Sahası, Endikasyonlar, Kullanım Şekli ve Dozu Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.
Prospektüs

UYARILAR

Penisilin ve sefalosporinlere alerjisi olan hayvanlarda kontrendikedir. Atlarda, kaz, ördek gibi perde ayaklılarda, kobay, hamster, tavşan gibi deney hayvanlarında kesinlikle kullanılmamalıdır. İlaç etkileşimleri; Amoksisilin, aminoglikozidlerin bakteri içinde penetrasyonunu arttırdığı için birlikte kullanımları sinerjik bir etki oluşturur. Beta laktam grubu antibakteriyel ilaçlar; makrolidler, tetrasiklinler ve fenikoller ile birlikte kullanılmamalıdır. Sefalosporinlere ve penisilinlere duyarlı olduğu bilinen kişiler ilaçla hiçbir şekilde temas etmemelidir. Duyarlı kişilerin ilaca ağız, deri veya inhalasyon yoluyla maruz kalması sonrası yüz, göz ve dudaklarda şişme, nefes almada zorluk gibi belirtilerin meydana gelmesi halinde acil tıbbi müdahale gerekir. Böyle bir durumda ilaç ve prospektüsü ile doktora başvurunuz. Kullanımdan sonra ellerinizi yıkayınız.

YASAL ARINMA SÜRESİ

İlaç Kalıntı Arınma Süresi (i.k.a.s); Tedavi süresince ve ilaç uygulamasından sonra 7 gün geçmeden tavuk ve hindiler kesime sevk edilmemelidir. İnsan tüketimi için yumurta elde edilen hindi ve tavuklara uygulanamaz.

AMBALAJ ŞEKLİ

100 - 250 gr ve 1 kg'lık beyaz renkli, plastik şişelerde sunulmaktadır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

25 °C'nin altında serin ve rutubetsiz bir ortamda muhafaza edilmelidir. Üretiminden itibaren raf ömrü 24 aydır.

Yorumlar (0)
Bu bölümü görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için lütfen tıklayınız.